فولاد مبارکه به سیستم مدیریت مشارکتی، مجهز است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه ، کمیتۀ ارزیابی این اجلاس سراسری، با اهدای نشان عالی مدیر سال 1399 از عملکرد مدیریتی مهندس حمیدرضا عظیمیان مدیر عامل فولاد مبارکه تقدیر کرد.
در حاشیۀ برگزاری این اجلاس که با حضور خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو و معاون وزیر صمت، دکتر کلانتری معاون رئیس جمهوری، دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، فرماندار تهران و تنی چند از مسئولین کشوری در مرکز همایشهای دیپلماتیک وزارت امور خارجه برگزار شد، سید مهدی نقوی، معاون تکنولوژی فولاد مبارکه، که به نیابت از مهندس حمیدرضا عظیمیان در آن حضور یافته بود، اظهار کرد: فولاد مبارکه مفتخر است که امسال نیز نشان عالی مدیر سال را دریافت میکند.
وی تصریح کرد: با وجود مدیریت و مدلهای مدیریتی این مجموعه که دارای ظرفیتهای بسیار زیادی است و همچنین توان فکری موجود در بدنۀ سازمان، مدیریت ارشد، معاونین و مدیران فولاد مبارکه، کسب چنین افتخاری دور از انتظار نیست.
نقوی با تأکید بر اینکه بحث مدیریتی و جایگاه آن بالطبع در خلق ارزش تأثیرگذار است، ادامه داد: شرکت فولاد مبارکه به سیستم مدیریت مشارکتی و مدیریت همه جانبه مجهز است و توانسته تمامی مشکلات خود را مدیریت و راهبری کند؛ به طوریکه همراهی تمامی بدنۀ سازمان در فرایند تصمیم سازی، فضای مناسبی برای مدیریت ارشد سازمان ایجاد کرده تا بهترین تصمیم ها را اتخاذ کند.
وی افزود: در سیستم مدیریت فولاد مبارکه تدوین برنامه های استراتژیک همواره با حضور مقام ارشد سازمان انجام شده است. در سال گذشته نیز در یک ماراتن دوروزه با حضور مدیرعامل و تمام مدیران شرکت استراتژیهای سال جاری در فولاد مبارکه تدوین شد.
به گفتۀ نقوی، در واقع مدیریت شرکت شخصا در فرایند تصمیم گیری و تدوین استراتژی فولاد مبارکه شرکت داشت و در سال ۹۹ مأموریت و چشم انداز فولاد مبارکه بازنگری و با مفاهیم جدید نوشته شد.
معاون تکنولوژی فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه فرایند مدیریت فولاد مبارکه همواره پویا بوده است ادامه داد: این شرکت در حال احداث رصدخانۀ استراتژیک و مدیریت است تا بتواند محیط خارج از مجموعه را نظام مند رصد کند. ضمن اینکه شرکت مفهوم طرح دیجیتال و جمع آوری اطلاعات برای تصمیم گیری صحیح توسط مدیریت ارشد سازمان را برنامه ریزی کرده و اعتقاد دارد در سالهای آینده با کیفیتی بهتر فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری و راهبری شرکت را ادامه خواهد داد.
پیاده سازی و اجرای نظام های تحولی و مدیریتی در فولاد هرمزگان از اولویت های اصلی
رضا صفریان مدیر روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان نیز در حاشیۀ برگزاری این اجلاس گفت: امروزه یکی از مهمترین اصولی که می تواند سازمانها را به سمت تحقق اهداف و برنامه های خود سوق دهد، نظام مند کردن ساختارها و فرایندهاست.
صفریان افزود: پیاده سازی و اجرای نظام های تحولی و مدیریتی ازجمله نظام مدیریت استراتژیک، انواع استانداردهای سیستم های مدیریت و نظامهای مشارکتی کمک می کند سازمان در شرایط گوناگون، فارغ از هرگونه تغییرات درونی و تحولات محیطی، همواره در مسیر تعریف شده حرکت کند.
مدیر روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به نقش مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پیاده سازی استانداردهای مدیریتی در این شرکت گفت: شرکت فولاد هرمزگان توانسته است با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران ارشد و با برنامه ریزی مناسب از حدود سه سال پیش تاکنون، به دستاوردها و موفقیت های مهمی دست پیدا کند و این امر مرهون مشارکت، همراهی و همدلی کارکنان سختکوش شرکت فولاد هرمزگان و رهبری مدیریت ارشد سازمان بوده است.
صفریان خاطرنشان کرد: در این خصوص مشخصا میتوان به اجرای نظام مدیریت استراتژیک اشاره کرد که هرساله طی فرایند مشخصی و با مشارکت تیم رهبری سازمان و کارشناسان خبره تدوین و بازنگری میشود و براساس آن جهت گیری ها، اهداف و اقدامات استراتژیک شرکت پس از انجام بررسی ها و تحلیلهای مختلف تعیین میگردد. همچنین استقرار استانداردهای مدیریتی گام مؤثر دیگری است که در یکپارچه سازی ساختارها و نظام های شرکت همواره در اولویت بوده است.
دریافت تندیس و عنوان «مدیر سال» مرهون تلاش همۀ کارکنان فولاد سنگان
در حاشیۀ این مراسم که بعد از ظهر روز سه شنبه 22 مهرماه 1399 برگزار شد، علی امرایی مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان هم گفت: تلاش همۀ کارکنان در شرایط سخت تحریم و شیوع بیماری کرونا به کسب این موفقیت انجامید که از همۀ این عزیزان قدردانی میکنم.
گفتنی است پنجمین دورۀ اجلاس نشان عالی مدیر سال با همکاری دانشگاهها، سازمانها، مراکز و مؤسسات علمی و تحقیقاتی کشور با هدف آگاهی و دستیابی به جدیدترین دستاوردها و یافته های علمی مدیریتی، به عنوان بزرگترین رویداد مدیریتی کشور برگزار شد. نشان عالی مدیر سال به مدیرانی اهدا میشود که در زمینۀ پایداری کسب و کار، خلاقیت، نوآوری و اشتغال زایی به ویژه در شرایط تحریم موفق بوده اند.