به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه ,حجت الاسلام محرابی هدف از این دیدار را آشنایی قضات و کارشناسان قضایی شهرستان مبارکه با فرایند تولید این شرکت اعلام کرد و گفت: آشنایی قضات و بازپرسان با پرونده های قضایی که احتمالا در ارتباط با فولاد مبارکه در محاکم قضایی شهرستان مطرح میشود، ما را بر آن داشت تا با  زمینه های احتمالی شکایت ها و دفاعیات این شرکت آشنایی بیشتری پیدا کنیم.
وی با بیان اینکه بعضا مدیریت این شرکت از تخلفات برخی سودجویان در فرایند انتقال مواد اولیه به فولاد مبارکه ابراز نارضایتی میکنند، اظهار داشت: درآمدزایی و اشتغال زایی بنگاه های بزرگ اقتصادی همچون فولاد مبارکه برای منطقه و کشور از اهمیت بسیاری برخوردار است و عزم ما بر این است که به کمک مدیریت فولاد مبارکه آمده و با همیاری مدیریت حراست و واحد حفاظت فیزیکی شرکت از تخلفات و سودجویی برخی افراد که در فرایند انتقال مواد اولیه به این شرکت اخلال ایجاد میکنند، پیشگیری کنیم.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مبارکه در ادامه ضمن تشکر و قدردانی از مشارکت و همکاری فولاد مبارکه در حوزۀ مسئولیت های اجتماعی اذعان کرد: فولاد مبارکه به منظور تعهد به مسئولیت های اجتماعی خود و هر جا که جامعه احساس نیاز کرده است، در سطح ملی با اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی خود برای کاهش آسیبهای اجتماعی به میدان آمده است.
وی حمایت مالی شرکت فولاد مبارکه در ساخت و تجهیز سوله های اشتغال ندامتگاه اسدآباد و برگزاری گلریزان های متعدد برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را نمونۀ بارزی از اقدامات نوع دوستانۀ فولاد مبارکه دانست و در همین خصوص افزود: حمایت های مالی قابل توجه فولاد مبارکه برای حمایت از خانواده هایی که در اثر بیماری کرونا با خسارت و مشکلات مالی مواجه شده اند، مساعدت این شرکت به ارگان های امدادرسان به مردم جامعه، حمایت از بیمارستان ها برای خرید تجهیزات ضدعفونی موردنیاز درمان بیماران کرونایی و همچنین قرار دادن اکسیژن رایگان در اختیار بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی، همه و همه از برکات این شرکت و قابل تقدیر است.
حجت الاسلام محرابی در ادامه به نقش بنگاههای تولیدی و اقتصادی به ویژه فولاد مبارکه در کاهش پرونده های قضایی اشاره کرد و افزود: این گونه مراکز از آن جهت که موجب ایجاد اشتغال، درآمدزایی و کاهش فقر در کشور میشوند، بر کاهش جرم و بزهکاری های اجتماعی تأثیرگذارند و بدین ترتیب با پیشگیری از تشکیل بسیاری از پرونده هایی که ممکن است در اثر فقر مطرح شوند، بار سنگینی را از دوش سیستم قضایی برمیدارند.
وی در خاتمه اظهار داشت: بنده با تماشای فضای کار و تلاش در خطوط تولید این شرکت و از اینکه چنین صنعت بزرگی در شهرستان مبارکه و استان اصفهان قرار گرفته است، احساس غرور و افتخار کردم و به همۀ کارکنان شرکت فولاد مبارکه خداقوت و دست مریزاد میگویم.
این گزارش حاکی است مهندس حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه نیز در این جلسه ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از مجموعۀ قضایی شهرستان مبارکه و استان اصفهان به جهت جدیت در مقابله با جرائم و نیز تلاش برای کمک به مراکز تولیدی استان و همچنین تلاش این محاکم برای کوتاه کردن دست برخی سودجویان قدردانی کرد.
وی با اشاره به اهمیت و جایگاه فولاد مبارکه در تأمین نیاز بسیاری از صنایع کشور از جمله صنعت خودروسازی، لوازم خانگی، صنایع لوله و پروفیل و قطعه سازان افزود: خوشبختانه فولاد مبارکه به خوبی پاسخ سرمایه گذاریها و اعتماد نظام را در سالهای گذشته داده و اکنون به شرکتی بدل شده است که نقش حیاتی در به گردش درآوردن چرخ صنعت و اقتصاد کشور دارد.
مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن اشاره به اینکه فولاد مبارکه بزرگترین تولیدکنندۀ آهن اسفنجی در جهان است، به نقش این شرکت در خودکفایی کشور در بسیاری از محصولات اشاره کرد و افزود: با همت کارکنان این شرکت در طول سالیان گذشته، گام های بلند و ارزشمندی در خودکفایی و بومی سازی قطعات و تولید تجهیزات اساسی صنعت فولاد برداشته شده است.
مهندس عظیمیان در ادامه به نقش اساسی تولید فولاد و سیمان به عنوان دو عامل تأثیرگذار در رشد و توسعۀ هر کشور در جهان اشاره و خاطرنشان کرد: مشارکت فولاد مبارکه در تولید فولاد مقاوم به گازترش و ایجاد خط لولۀ انتقال نفت از گوره به جاسک که مقام معظم رهبری آن را استراتژیک ترین طرح دولت دانسته اند، در شرایطی محقق شد که کشورهای خارجی از تأمین لوله های موردنیاز این پروژه امتناع ورزیده بودند و این کار بر زمین مانده بود.
وی در ادامه به تعهد این شرکت در حوزۀ مسئولیتهای اجتماعی اشاره کرد و افزود: اکنون علاوه بر بیمارستان های استان اصفهان، خدماتی در این زمینه به برخی بیمارستان های استان های همجوار ارائه شده و مدیریت و کارکنان شرکت خوشحال اند که توانسته اند در کاهش درد و رنج بیماران و دغدغۀ شبکۀ سلامت استان ایفای نقش کنند.
مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه خاطرنشان کرد: این شرکت در زمان بروز بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل نیز یاری رسان هموطنان بوده است.
حمیدرضا عظیمیان در پایان بر اهمیت همکاری دستگاه قضا با شرکت های مولد و اقتصادی مانند فولاد مبارکه تأکید و تصریح کرد: فولاد مبارکه سرمایۀ ملی است و ما نیز تلاش خواهیم کرد از این سرمایه با تمامی وجود صیانت کنیم. به همین دلیل از مراجع قضایی کشور، به ویژه عزیزان قضایی استان و شهرستان که تاکنون هم به خوبی از این صنعت حمایت  کرده اند، درخواست میکنیم فولاد مبارکه را در دستیابی به اهداف و فعالیتهای اقتصادی ترسیم شده یاری کنند تا از این رهآورد شاهد پیشگیری از بروز تخلفات و توسعۀ پایدار و روزافزون باشیم.
شایان ذکر است مدیرعامل فولاد مبارکه در این جلسه از اجرای طرح هایی برای رصد مکانیزۀ مواد اولیه از مبدأ تا درب های ورودی شرکت در آیندۀ نزدیک خبر داد و اجرای این قبیل طرحها را موجب نظارت دقیقتر بر فرایند و حفظ کمیت و کیفیت مواد اولیۀ ارسالی به این شرکت دانست.