سه شنبه 24 تير 1399, Tuesday 14 July 2020, مصادف با 23 ذی‌القعده 1441
  • از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...

  • 1
سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان مجوز هفت فقره پروانۀ اکتشاف معدنی را برای فولاد مبارکه صادر کرد تا این شرکت بتواند در پهنۀ انارک و با توسعۀ اکتشافات معدنی کشور، برای تأمین کانسارهای آهن و سایر فلزات موردنیاز خود گام بلندی برداشته باشد.
مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان گفت: با وجود کمبودهای بسیار در آستانه راه‌اندازی کوره بلند شماره یک هستیم اما مهم‌ترین بحث آن تأمین پایدار مواد اولیه آن است که با برنامه‌ریزی وزارت صمت به زودی شاهد راه‌اندازی آن خواهیم بود.
محمدجعفر صالحی گفت: اکنون سنگ دانه بندی درشت دانه مصرف کوره بلند را معادل ۶۰ دلار به صورت تحویل معدن خریداری می کنیم و هیچگاه در پی ارزان خریدن سنگ آهن نبوده ایم.
اقتصاد ایران در سال 99 بیش از هر زمان دیگری به توسعه و پیشرفت نیاز دارد. فشار تحریم‌ها، موانع داخلی و هیچ عامل دیگری نباید در مقابل تحقق نیاز اساسی کشور، یعنی جهش تولید بایستد.
حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت در نشست بررسی شیوه های رفع موانع جهش تولید در ذوب آهن اصفهان، این شرکت را نماد فولاد کشور دانست که باید جایگاه آن را در صنعت کشور حفظ نمود و افزود: شیوه تولید ذوب آهن اصفهان با سایر فولادسازان کشور متفاوت است و این باعث شده که نه تنها از یارانه انرژی بی بهره باشد، بلکه از معادن زغال سنگ نیز حمایت می کند و لذا باید از این صنعت با روش های مختلف از جمله برداشتن...
شرکت فولاد مبارکه در هفدهمین همایش جایزه ملی تعالی سازمانی با رأی ارزیابان این جایزه، موفق شد، برای سومین بار تنها تندیس زرین جایزه ملی تعالی سازمانی این دوره را به خود اختصاص دهد.
معاون خرید شرکت فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه خود را پایبند به تصمیمات کارشناسی و فنی می‌داند و هرگونه تصمیم غیرکارشناسی را در التهاب بازار محصولات فولادی مؤثر قلمداد کرده و این شرکت بهترین مدل تعیین قیمت را قیمت‌گذاری بر مبنای توزیع سود عادلانه براساس هزینهٔ سرمایه‌گذاری می‌داند.
شرکت فولاد مبارکه تاکنون سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در حوزه زیست محیطی انجام داده است؛ از تولید فولاد با کمترین میزان مصرف به عنوان الگوی طلایی در دنیا گرفته تا سرمایه‌گذاری و ایجاد تصفیه‌خانه پساب در شهرهای مجاور.
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: ۱۰۰ معدن غیرفعال در اصفهان داریم، امیدواریم با ظرفیتی که در اختیار این حوزه قرار می‌گیرد این معادن فعال شوند تا در کنار ۴۳۰ معدن فعال استان به اقتصاد کشور کمک کنند.
بررسی آمار بیانگر ادامه‌دار بودن مفهوم خام فروشی در شکل و شمایل دیگری است، یکی از گام‌های بزرگی که برای مقابله با خام فروشی و کاهش واردات انجام شده، ورود به بحث تولید ریل از سوی شرکت ذوب‌آهن اصفهان است.
مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه گفت: اگر نورد گرم 2 اجرا شود ما می‌توانیم حدود ۹ میلیون تن ورق تولید کنیم که این رقم تولید حداکثر است و حداقل 7 میلیون تن تولید می‌توانیم داشته باشیم که نیاز کل کشور را تأمین می‌کند.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: حضور ما در این مجموعه این پیام را دارد که کشور یک لحظه هم در مسیر توسعه متوقف نمی‌شود و مدار توسعه کشور با قدرت ادامه می‌یابد و امروز مفتخریم این خبر را بیان کنیم که مجموعه پروژه طرح نورد گرم ۲ فولاد مبارکه به ظرفیت ۴.۲ میلیون تن کلنگ خورد.
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: از خام فروشی مواد اولیه‌ی فولاد جدا جلوگیری شود زیرا منابع معدن ما محدود است و ظرفیت تولید در داخل فراهم‌شده و مسؤولان باید حجم سنگ آهن را با میزان تولیدات آینده موردبررسی قرار دهند تا جهش تولید محقق شود.
سال 1398، ميزان صرفه‌جویی در بومی‌سازی قطعات يدكي، موردنیاز براي شركت پالايش نفت اصفهان 360 ميليارد ريال بوده است.
در آستانۀ آغاز به کار یازدهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی، نمایندۀ مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ضمن بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه و دیدار با مدیرعامل و معاونان این شرکت، بر اهمیت رفع موانع و مشکلات تولیدکنندگان داخلی تأکید کرد.
مدیرعامل هلدینگ صدر تامین، شرکت مهندسی و پویش ساخت ذوب‌آهن اصفهان را جهت نظارت، کنترل و ارزیابی پروژه‌های شرکت‌های تابعه این هلدینگ معرفی کرد.
کارکنان بلندهمت شرکت فولاد سنگان با تولید 381 هزار و 93 تن گندله در فروردین‌ماه و ارسال روزانۀ 16 هزار و 200 تن از این محصول توسط ناوگان ریلی به دو رکورد بی‌نظیر دست یافتند.
ذوب آهن اصفهان در سال 1398 در حوزه فروش و صادرات عملکرد خوبی از خود به جای گذاشت و رکوردهای جدیدی از جمله در صادرات ، میزان و ارزش فروش ثبت نمود .
معـــاون تحقیـــقات و فنــاوری دانشـگاه علـوم پزشـکی اصفـهان، رئیس مرکز علوم تحقیقات عفونی، و رئیس مرکز ارتباطات دانشگاه و صنعت این دانشگاه در جلسه‌ای با حضـور مــعاونان نیــروی انسانی و تکنولوژی فولاد مبارکه و دکتر نظری رئیــس مــرکز بهــداشت حـرفه‌ای و درمان و دکتر روستایی رئیس درمان و اورژانس این شرکت، اقدامات فولاد مبارکه در غربالگری ویروس کرونا و تمهیدات این شرکت برای حفظ سلامت کارکنان را...
معاون آب و آبفای وزیر نیرو روز پنج‌شنبه در آیین بهره‌برداری از چهار پروژۀ صنعت آب و برق در استان تهران که در قالب ویدئوکنفرانس با حضور رئیس‌جمهوری و وزیر نیرو برگزار شد، گفت: فرهنگ استفاده از پساب در کشور هنوز ارتقای کافی پیدا نکرده است و به غیر از صنایع بزرگی مانند فولاد مبارکه که از پساب استفادۀ بهینه و حتی آن را بازچرخانی می‌کنند، در کشور از پساب، استفادۀ مطلوب نمی‌شود.

شعار سال 99

تازه های سایت