حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره اقدام قاطع آیت‌الله رئیسی رئیس دستگاه قضا در برخورد با اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی و افزایش امید در جامعه گفت: حرکت آیت‌الله رئیسی در برخورد قوه قضائیه با مفسدان مهم بوده و بسیار امیدوارکننده است.

وی ادامه داد: امید به نظام مقدس جمهوری اسلامی در اثر حرکت قاطع دستگاه قضایی در برخورد با دانه‌درشت‌ها افزایش پیدا کرده و مردم به نظام امیدوار شده‌اند که همه مسئولان سوءاستفاده‌چی نیستند، این در حالی است که بدبینی به بخش‌های مختلف حاکمیت وجود داشت.

دهمرده گفت:‌جایگاه قوه قضائیه در برپایی دادگاه‌های مفسدان و برخورد با رانت‌خواران در جامع ارتقا پیدا کرده است.

نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خیلی از عناصر سو استفاده چی با اقدامات قاطع قضا ترسیده و حرام‌خواری آنها کمتر شده است، لذا این اقدامات انقلابی منجر به پیشگیری از وقوع جرم در جامعه شده است.

وی افزود: قوه قضائیه باید با دانه‌درشت‌ها برخورد کند و چند حرام‌خوار را اعدام کند و بر همین اساس ما نیازمند آن هستیم که دستگاه قضا مانند زمان آیت‌الله بهشتی در قوه قضائیه که به خلخالی اختیار داد تا اطاله دادرسی وجود نداشته باشد، برخورد قاطع و انقلابی با مفسدان صورت دهد.

دهمرده گفت: باید قوه قضائیه در دوران آیت‌الله رئیسی اطاله دادرسی را به حداقل برساند و نباید روند پرونده‌ها خیلی طولانی شود؛ چراکه این رویه می‌تواند نتیجه عکس در اجرای عدالت در جامعه داشته باشد.

نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مسیر حرکت اخیر قوه قضائیه در برخورد قاطع با رانت‌خواران بسیار زیباست ولی تا نقطه مطلوب با آن فاصله داریم.

وی افزود: بیش از 90 درصد مشکلات کشورمان داخلی بوده و ربطی به تحریم‌ها ندارد.

دهمرده گفت: دولت باید پاسخ دهد 14 میلیارد دلار اختصاص‌یافته به کالاهای اساسی کجا رفته و چرا کالاهای وارداتی با ارز 4200 تومانی در سفره مردم وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: وقتی احساس شود که یک تبر وجود دارد که گردن حرام خواران را می‌زنند هم به نفع مفسدان است که کمتر گناه و جرم مرتکب شوند و هم جامعه سالم تر می‌ماند. 

دهمرده گفت: گرانی، تبعیض و سوءمدیریت در کشور بیداد می‌کند و بر همین اساس وظیفه قوه قضاییه بسیار زیاد است. 

وی تصریح کرد: آیت الله رئیسی باید کمربندهای خود را برای برخورد با مفسدین محکم‌تر ببندد و شتاب بیشتری به اجرای اقدامات قاطع بدهد. 

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «برخورد قاطع و سریع دستگاه قضا با کارمندان یا روسای تضییع کننده بیت المال در دولت» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌