بله چهل سالگی انقلاب را جشن می گیریم در حالی که دشمنان در گل تپیده این انقلاب شاخ تعجب از این همه وحدت و بصیرت و یکپارچگی مردم، در آورده اند . مردمی که نیمی از آنان همان سربازان در گهواره خمینی هستند که امروز مثل سربازان دیروز به پای انقلاب انقلاب ایستاده اند و خمینی کبیر را همچنان یاری می کنند. عجب عددی است چهل که امروز هرکجا را می نگری چهل را می بینی و دنبال آن هزاران هزار شور و عشق و شعف را هم می نگری. زنده باد قرآن، زنده باد اسلام، زنده باد انقلاب و مُرده باد دشمنان این انقلاب.
در پوست خود نمی گنجیم و افتخار می کنیم که در سرزمینی هستیم و با مردمی زندگی می کنیم که دنیا به وجودشان غبطه می خورد و تاریخ مثلشان را به خودش ندیده است و در چهل سالگی انقلاب، افتخار می کنیم به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که سمبل سیاست اسلامی و رهبری دینی بر پایه معرفت الهی است.
افتخار می کنیم به رهبر بصیر، حکیم و شجاع ایران که امروز ابر قدرت های دنیا از او درس می گیرند و نگاهشان به گفتار و رفتار او دوخته شده است.
افتخار می کنیم به شهدای انقلاب که با ریختن خونشان نهال سر از خاک بیرون کشیده انقلاب را یاری نمودند و اجازه ندادند اجنبی به آن آسیب برساند.
افتخار می کنیم به شهدای هشت سال دفاع مقدس که فرمان جهاد را شنیدند و به امام خود لبیک گفتند و ثابت کردند که این ها همان شهدای کربلا در قرن بیست و یکم هستند.
افتخار می کنیم به رزمندگان اسلام، دلاور مردانی که حتی وجبی از خاک میهن عزیزمان را به دست متجاوزگران بعثی ندادند و با ابر قدرت های دنیا که پلیدانه از یزیدیان زمان دفاع می کردند، جنگیدند.
افتخار می کنیم به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که اسوه ی شهادت، رشادت، ایثار، خلاقیت و درایت را با همچون باقری ها، کاظمی ها، خرازی ها، همت ها، زین العابدین ها و ... به نمایش گذاشتند و با سبزی ظاهر و باطنشان بر سبزی رنگ پرچم ایران افزودند.
افتخار می کنیم به ارتش جمهوری اسلامی ایران که صلابت، اقتدار و قدرت ایران عزیز را به دور از غرور و خودپسندی با یکرنگی و زیبایی با روحیه مردمی در تمامی مقاطع دفاعی به منصه ظهور رسانید.
افتخار می کنیم به هوانیروز و دریانوردان که از آسمان آبی و دریای فیروزه ای که نگین انگشتری ایران بوده و هست، محافظت نمودند.
افتخار می کنیم به علماء ، روحانیون و طلاب که شفافیت نگاه مردم را بالاتر بردند و با علم و عمل پیشرو در خطوط حرکتی و پیشرفت بودند و در کنار مردم، علی وار و پیغمبر گونه به هدایت پرداختند و هر آنچه داشتند را در طبق اخلاص گذاشتند و تقدیم انقلاب نمودند و تا ظهور حضرت مهدی(عج) همراه هستند.
افتخار می کنیم به استادان، دانشمندان و دانشگاهیان که سرعت پیشرفت علم را در این کشور به مثابه نور پیش بردند و همیشه کوشیدند تا عقب ماندگی را جبران کنند و موفق شدند.
افتخار می کنیم به خانواده های معظم شهدا که با صبوری و ایثار موج خروشان دریای پر تلاطم احساسات را کنترل نمودند و آن را به دریای آرام قلب ها تبدیل نمودند.
افتخار می کنیم به رویش های انقلاب، سربازان در گهواره خمینی که در نبردهای برون مرزی از پیشروی مدعیان دروغین اسلام و مترسکان غرب جلوگیری نمودند و با اهدای جان خودشان، مدافع حرم آل ا... شدند تا شعار کُلّنا عباسک یا زینب(س) را مدال افتخار شیعه در دنیا نمایند.
افتخار می کنیم به زنان و مردان ایرانی که با تحمل سختی ها و تحریم ها، دشمن قسم خورده را به زانو در آورده و در حالت نیمه جان نگهش داشته تا جان تهی کند و به درک اسفل السافلین تاریخ پرتاب نمایند.
ایرانم، انقلابم، مردمم، رهبرم، نظام اسلامی و مقتدرم همیشه زنده باشی و اما لعن و نفرینمان را نیز نثار گرگ خویان و روباه صفتان داخلی و خارجی می کنیم که همواره چشم ندید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را داشته اند و در کثافت شر و حیله خود فرو رفته اند و باعث لطمه و سرافکندگی هم میهنانمان بوده اند.
زنده باد قرآن، زنده باد رهبر و زنده باد ایران و ایرانی.

یادداشت ار حجت الاسلام میثم ریاحی