به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه مهمترین مساله ما برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری است، اظهار داشت: ما دو وظیفه ذاتی یعنی تامین سلامت و امنیت انتخابات داریم و تلاش ما اجرای اتتخابات براساس قانون است تا از حق الناس امانتداری کنیم.

وی افزود: جذب مشارکت و ایجاد رقابت هم از وظایف ملی ما بوده و یکی از ابزارهای افزایش مشارکت، رقابتی کردن انتخابات است.

استاندار تهران با بیان اینکه به ازای هر کرسی مجلس در استان، 45کاندید وجود دارد که این تعداد داوطلب می تواند بر رقابت انتخابات تاثیر بگذارد، تصریح کرد: شرایط رقابت در تهران فراهم است هرچند در برخی شهرهای استان چنین شرایطی فراهم نیست.

استاندار تهران اضافه کرد: افزایش مشارکت بر سیاست داخلی و خارجی کشور تاثیر گذار است، مشارکت بالا وحدت، امنیت و انسجام داخلی را تقویت کرده  و در بعد سیاست خارجی، افزایش مشارکت موجب تقویت نظام و افزایش قدرت چانه زنی کشور می شود.

وی با بیان اینکه جریان سازی رای اولی ها و استفاده از نخبگان و اقشار مختلف مردم در افزایش مشارکت تاثیر خواهد داشت، گفت: صداو سیما هم می تواند مردم را برای رای دادن تشویق کند.

استاندار تهران با بیان اینکه ملاک رای، سامانه احراز هویت الکترونیکی است نه مهر شناسنامه، ادامه داد: با استفاده از احراز هویت الکترونیکی کسی نمی تواند در انتخابات دوبار رای بدهد. احراز هویت الکترونیکی یک قدم رو به جلو در برگزاری انتخابات الکترونیکی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نیروی انتطامی مسئول برقراری امنیت انتخابات است مگر اینکه خودش تقاضای کمک داشته باشد تا از سایر نیروهای نظامی از جمله ارتش سپاه و بسیج استفاده شود. در شعب در صورت نیاز کمک به نیروی انتظامی، باید از ترکیب نیروهای نظامی استفاده شود نه اینکه یک شعبه در اختیار یک نیروی نظامی باشد.

* بیش از 9میلیون و 600هزار تهرانی واجد شرایط رای دادن هستند

شکرالله حسن بیگی رییس ستاد انتخابات استان تهران نیز در حاشیه جلسه ستاد انتخابات استان تهران اظهار داشت: 9 میلیون و 644هزار و 981 نفر در استان تهران واجد شرایط رای دادن هستند که 200هزار و 198نفر از آنها  رای اولی هستند.

وی درباره آخرین آمار داوطلبان انتخابات در استان تهران ادامه داد: 1453نفر در تهران، ری شمیرانات  اسلامشهر و پردیس، 11نفر در پاکدشت، 38نفر در رباط کریم و بهارستان، 17نفر در دماوند و فیروزکوه، 27نفر در ورامین، قرچک و پیشوا و 30نفر در شهریار، ملارد و قدس داوطلب انتخابات هستند. در مجموع 1576نفر در استان تهران داوطلب انتخابات هستند.

انتهای پیام/