جمعه 30 ارديبهشت 1401, Friday 20 May 2022, مصادف با 18 شوال 1443
  • از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...

  • 1
رهبر انقلاب اسلامی در پیامی با تشکر از فعالان دلسوز حوزه جمعیت، تلاش برای افزایش نسل و جوان شدن نیروی انسانی کشور و چاره‌جوئی برای نجات کشور از آینده‌ی هولناک پیری جمعیت را سیاستی حیاتی و از ضروری‌ترین فرائض دانستند.
رییس جمهور به سازمان محیط زیست مأموریت داد با همکاری وزارت امور خارجه و دیگر دستگاه‌های ذیربط، از طریق رایزنی با کشورهای همسایه مشکل آلایندگی هوا را حل کنند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه نیمی از هزینه سبد خانوار صرف مسأله مسکن می‌شود، جهش واقعی در ساخت مسکن را از اولویت‌های دولت دانست و از استانداران و مدیران بانکی و سازمان‌های مسئول خواست تا برای حل این موضوع اقدام کنند.
استاندار اصفهان گفت: طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها می تواند نقش بسزایی در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر ایفا نماید.
رهبر انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت عالمِ واعظِ درس آموز، جناب حجت‌الاسلام آقای حاج سیّد عبدالله فاطمی‌نیا رضوان‌الله‌علیه را تسلیت گفتند.
رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد، کمک معیشتی ماه اول (اردیبهشت) به حساب تمامی افرادی که تا ماه قبل مشمول دریافت یارانه بوده اما در این مرحله کمک معیشتی دریافت نکرده‌اند و متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی فعلی هستند، واریز شود.
نشست سران سه قوه به میزبانی رییس مجلس شورای اسلامی برگزار و تاکید شد در کوتاه ترین زمان ساختار استفاده از کالابرگ الکترونیکی برای عرضه کالاهای ضروری به قیمت شهریور ۱۴۰۰ آماده و اجرا شود.
دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در نشست صمیمانه با نخبگان اصفهان با یادآوری این مهم که باید فضایی باز شود تا در رابطه ای تنگاتنگ و صمیمی در جهت تحقق آرمانهای دانشگاههای تراز انقلاب حرکت کنیم اظهار داشت: از بسیاری از ظرفیت‌های ویژه استفاده نمی شود و کمتر از راه حل های جامعه نخبگانی و سرمایه های دانشی آنها استفاده شده است.
سخنگوی شورای نگهبان آخرین نظرات این شورا درباره مصوبات مجلس و دولت را اعلام کرد.
امیر قطر که طی سفری یک‌روزه وارد تهران شده، توسط رئیس‌جمهور کشورمان مورد استقابل قرار گرفت.
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار صدها تن از معلمان و فرهنگیان، آموزش‌وپرورش را تربیت‌کننده نسلی تمدن‌ساز خواندند و با تجلیل از تلاش‌های معلمان به‌ویژه در دوران کرونا و تأکید بر بهبود مسائل معیشتی آنان گفتند: نسل نوجوان و جوان، باید دارای هویت ملی و اسلامی- ایرانی، معتمد به نفس، مقاوم، آگاه از اندیشه‌های امام و آرمانها، دانشمند و کارآمد پرورش یابد.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: ۶۹ هزار و ۳۰۰ مورد ملاقات برخط و تصویری در زندان‌های کشور برگزار شده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار جمعی از کارگران، آنان را ستون اصلی خیمه تولید خواندند و با اشاره به سه موضوع اصلیِ «لزوم افزایش فرصت‌های شغلی»، «تنظیم عادلانه رابطه کار و سرمایه» و «تأمین امنیت شغلی» کارگران گفتند: واردات بی‌رویه خنجری به قلب «تولید ملی» و «اشتغال کارگران» است، بنابراین باید به‌صورت جدی از آن جلوگیری شود و در داخل نیز ضمن تولید محصولات با کیفیت، مردم و...
رئیس جمهور امشب از طریق گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم سخن خواهد گفت.
وزیر آموزش و پرورش از اقدام مهم استاندار اصفهان و خیرین استان تقدیر کرد.
دکتر سید رضا مرتضوی در نشست شورای اداری استان اصفهان در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان افزود: وضعیت پروژه های نیمه تمام استان مورد بررسی قرار گرفته تا در سفر رئیس جمهور به استان، برنامه ریزی تکمیل و تامین اعتبار آن صورت گیرد.
رییس جمهور با بیان اینکه دولت نه به دنبال حذف یارانه کالاهای اساسی، بلکه درصدد اصلاح نحوه و محل تخصیص این یارانه‌ها است، اظهار داشت: به دنبال این هستیم که با کمک اصناف و اتحادیه‌ها، مردم مزه شیرین عدالت را در پرداخت یارانه‌ها بچشند.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ارز ترجیحی‌ نان و دارو حذف نمی‌شود و دولت مصمم به توزیع عادلانه یارانه‌هاست، از مردم خواست مطلقا نگران ذخایر کالاهای اساسی نباشند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: کارگروه زاینده‌رود برای پیگیری بحران آب استان تشکیل شده و این کارگروه تخصصی پیگیر معضل آب هستند اصفهان از اولویت‌های دولت است ولی باید برای همه جا کار کرد.
امام جمعه موقت اصفهان گفت: روز بزرگ عید فطر از جمله روزهای با عظمت و برای تمام مسلمانان جزو روزهای باشکوه است.

شعار سال 1401 2

تازه های سایت