آیت الله سید ابوالحسن مهدوی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه موقت اصفهان در جمع سوگواران فاطمی در مسجد امام حسین(ع) با انتقاد شدید از انتصاب زنان در مشاغل مردانه اظهار داشت: مسئولان برای توجیه این کار اشتباه و دور از شان زن اینگونه توجیه می کنند ما کشوری پیشرفته هستیم و به زنان بها می دهیم.

استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان خاطر نشان کرد: زنانی که در چنین پست هایی قرار می گیرند با مردان زیادی سروکار دارند و نگاه های هرزه و هوس آلود افراد یکی از این آسیب های این پست هاست.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: آنها انتظار دارند به این شکل آرامش جامعه را به بهم بزنند و ما هم عکس العملی نشان ندهیم.

وی با اشاره به اینکه من می توانم از حق شخصی خود بگذرم اما زمانی که به دین ضربه وارد می شود چقدر می توان سکوت کرد؟

آیت الله مهدوی گفت: چگونه می توان در برابر این برهم زدن آرامش ساکت بود، درحالیکه آنان زنی را روزانه در معرض نگاه صدها مرد قرار می دهند که از نگاه های هوس آلود هم خالی نیست.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر اصفهان با تاکید بر اینکه چنین انتصاب هایی لزوم و ضرورت ندارد تصریح کرد: اینگونه انتصاب ها نه تنها دینی نیست، بلکه روانشناسی شده هم نیست.

آیت الله مهدوی اظهار داشت: آیه ۲۳ سوره احزاب در این زمینه درس های بسیاری دارد و می تواند ما را ارشاد کند.

وی با تاکید بر اینکه چنین اموری فطری و درونی برای هر انسانی است افزود: عفت و رعایت حریم اعمال عبودیتی نیست که تنها کسانی که قرآن را قبول دارند باید به آن توجه کنند، بلکه این امور به طور فطری در انسان وجود دارد.

وی یادآور شد: اسلام با حضور زنان در جامعه مخالف نیست بلکه برای این فعالیت و حضور چارچوب و قانون تعیین کرده است.

وی گفت: حرف زدن زنان با نامحرم از نظر شرعی اشکال ندارد، ولی این سخن گفتن باید بدون خضوع و نرمی و با قول معروف باشد.

 

منبع: شبستان