يكشنبه 14 خرداد 1402, Sunday 4 June 2023, مصادف با 15 ذی‌القعده 1444
  • از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...

  • 1
سن یکی از چندین عامل مرتبط با خطر ابتلا به سرطان پستان است. با افزایش سن، خطر ابتلا به سرطان پستان افزایش می یابد. سرطان پستان هنگامی ایجاد می شود که سلول های پستان به طور غیر قابل کنترل رشد کرده و تومور تشکیل دهند. تومورهای بدخیم می توانند در بافت های اطراف یا حتی در قسمت های دورتر بدن پخش شوند. با این حال، تشخیص و درمان زودهنگام می تواند به پیشگیری از این اتفاق کمک کند.
دکتر غزاله اسلامیان با اشاره به این‌ که تغذیه دانش‌آموزان یکی از مهمترین نگرانی‌های والدین است اظهار کرد: این‌که کودکان در منزل و مدرسه از چه الگوی غذایی پیروی کنند اهمیت بسیار زیادی دارد.
رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده گفت: با توجه به حضور اعضای شورای زنان در دستگاه‌های مختلف کشور، ضروری است جایگاه زن در نظام جمهوری اسلامی به نحو احسن تبیین شود.
متقی فر مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان از پرداخت حدود 67 هزار میلیارد تومان وام ازدواج به 486 هزار و 399 نفر در 6 ماه اول سال جاری خبر داد.
مینا کاویانی کارشناس ارشد علوم تغذیه و مسئول آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور، آلزایمر را یکی از شایع‌ترین بیماری‌های دوران سالمندی برشمرد که نوعی بیماری تخریب اعصاب است و با علایمی نظیر از دست دادن پیشرونده حافظه و عملکرد شناختی همراه است.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که گزارش روند تحولات ازدواج و طلاق تمام استان ها و شهرستان های کشور از سال ۹۲ تا ۱۴۰۰ به تفکیک شهرستان ها و مراکز استانها به صورت کتابچه تدوین و به استان ها ارسال شد، گفت: با مراجعه به آن خیلی راحت می توان فهمید که کدام شهرستان در مسیر رشد طلاق و یا کاهش ازدواج قرار گرفته و به سادگی برای آن برنامه ریزی و از آسیب...
یک پزشک متخصص طب ایرانی گفت: ورزش مناسب شاه‌کلید تندرستی است و کم‌تحرکی و بی‌تحرکی در زندگی صنعتی امروز باعث تجمع مواد زائد در بدن می‌شود که ما در طب‌ایرانی به آن امتلاء می‌گوییم که خود زمینه‌ساز بیماری‌های مختلف در بدن می‌شود.
معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز گذشته (شنبه) در همایش گرامی داشت روز جهانی سالمند که در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی برگزار شد، گفت: متولیان باید ظرفیت و زیر ساخت‌های کشور را برای سالمندی مهیا کنند، چرا که در غیر اینصورت کشور غافلگیر می شود و نمی تواند خودش را اداره کند.
عضو هیأت مدیره انجمن علمی طب‌سنتی ایران با بیان اینکه حفظ سلامتی و ارتقاء کیفیت زندگی در سالمندی، یکی از مهم‌ترین اهداف مد نظر در طب‌ایرانی است؛ توصیه‌هایی را برای حفظ سلامتی در این سن پیشنهاد داد.
محمدرضا طورچی مقدم مشاور توسعه امور دانش بنیان و فناوری های نوآورانه رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، همزمان با هفته دولت با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن بازدید از خط تولید و پروژه های زیست محیطی با مسئولین این شرکت دیدار و گفتگو کرد.
کندوش گیاهیست سمی با نام علمی Gypsophila struthium که دو نوع هندی و سوریه ای دارد. ساقه و ریشه این گیاه مصرف تجاری دارد. اطلاعات زیادی درباره این گونه گیاهی وجود ندارد، ولی محققان دریافته اند که ریشه آن سمی‌ و کشنده است. با وجود این که ریشه این گیاه سمی است، اما مواد تشکیل ‌دهنده ریشه آن به راحتی توسط بدن جذب می‌شوند و می‌توانند از پوست بدون به جا گذاشتن هیچ آسیبی ، عبور کنند.
رییس فراکسیون جمعیت و حمایت از خانواده مجلس گفت: متولدین دهه ۶۰ اکنون در سنین باروری قرار دارند که فقط ۶ الی ۷ سال آن باقی مانده است اگر از این فرصت استفاده نکنیم از قطار جمعیتی دنیا عقب خواهیم ماند و دیگر چالش جمعیتی برای ما جبران پذیر نخواهد بود.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با مروری بر آسیب‌شناسی آموزش‌های حین ازدواج، گفت: این آموزش‌ها هزینه‌بر است و نبود کنترل بر آموزش‌های حضوری و شرایط زوجین در دسترسی به آموزش‌های حضوری از دیگر آسیب‌های این حوزه است.
رییس اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: برای نجات از سیاهچاله جمعیتی هفت سال فرصت داریم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اختصاص ۵ درصد از اعتبارات پژوهشی برای انجام مطالعات و پژوهش‌های مرتبط با خانواده و رشد جمعیت خبرداد و گفت: این اعتبارات به موسسه تحقیقات جمعیت کشور اختصاص می‌یابد.
نشست هماهنگی و برنامه ریزی « قرارگاه جمعیت و حمایت از خانواده » با حضور علی تمنایی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان12 مرداد1401برگزارشد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مدیران سلامت دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خواست همه تلاش‌های خود در امر جمعیت و فرزندآوری را به عنوان یک تکلیف ملی و شرعی، بکار گیرند.
دکتر دانش‌فرد با اشاره به این‌که با افزایش سن، حرارت بدن افت پیدا کرده و منجر به کاهش توان و نیروی اعضا و دستگاه‌های مختلف بدن می‌شود بر ضرورت عمل به توصیه‌های حفظ سلامتی در طب‌ایرانی تأکید کرد.
اینفوگرافیک از مریم ولی پور
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با انتقاد از تحریم‌های یکجانبه و قهرآمیز آمریکا علیه کشورمان، تاکید کرد: بانوان ایرانی با وجود تحریم‌ها دستاوردهای قابل توجهی در عرصه‌های مختلف از جمله در درمان کرونا داشته‌اند.

شعار 1402

تازه های سایت