دوشنبه 30 ارديبهشت 1398, Monday 20 May 2019, مصادف با 15 رمضان 1440
  • از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...

  • 1
شاید تصور اینکه می‌شود کله‌پاچه را با برنج هم بار گذاشت یا گوشت کوبیده را با کشک، گوش‌فیل را با دوغ، اِشکنه را با تخم خربزه یا هلیم را با قیمه آماده کرد و خورد، کمی سخت باشد اما همه‌ی این خوراک‌ها که از ترکیب مواد غذایی متفاوت درست می‌شوند، همچنان در بسیاری از شهرهای ایران پخته یا سرو می‌شوند و طرفداران زیادی هم دارند.
جراح و دندان پزشک در ارتباط با جرم‌گیری دندان، اظهار داشت: بسیاری از افراد جامعه بر این باورند که جرم‌گیری باعث از بین رفتن مینای دندان و تراش خوردن سطح براق دندان می‌شود؛ حتی برخی تصور می‌کنند که در جرم گیری، درمانگر لایه‌ای از دندان را می‌تراشد که البته این موضوع به هیچ وجه درست نیست و رسانه‌ها باید در این زمینه اطلاع رسانی گسترده‌ای انجام دهند.
ماهنامه از سین سرطان تا سین سلامتی 6 سال پیش با انگیزه دید گاه جامعه نصبت به بیماری سرطان با دیدگاه سرطان پایان راه نیست و قابل بهبودی است کار خود را شروع کرد و اساتید مختلفی از سراسر کشور از جمله رئسای انجمن علمی مبارزه با سرطان و اساتید به نام سرطان جزو هیئت تحریریه این ماه نامه شدند.
ماهنامه از سین سرطان تا سین سلامتی 6 سال پیش با انگیزه دید گاه جامعه نصبت به بیماری سرطان با دیدگاه سرطان پایان راه نیست و قابل بهبودی است کار خود را شروع کرد و اساتید مختلفی از سراسر کشور از جمله رئسای انجمن علمی مبارزه با سرطان و اساتید به نام سرطان جزو هیئت تحریریه این ماه نامه شدند.
هنوز توی کوچه بازی می‌کرد و مردهای بزرگ‌تر محل را «عمو» خطاب می‌کرد، سرش به کاسه و بشقاب پلاستیکی و عروسک‌های رنگارنگش گرم بود و هرگز گمان نمی‌کرد که به این زودی‌ها، مجبور باشد کاسه و بشقاب‌های پلاستیکی‌اش را با ظرف و ظروف واقعی عوض کند، خانم خانه باشد و «عمو» را همسر خود بداند.
یش از ۲۲۰ هزار نفر در کشور تجرد قطعی دارند، همچنین ۱۱ب میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مجرد هرگز ازدواج نکرده در کشور وجود دارند که با احتساب افراد بدون همسر در اثر فوت یا طلاق، جمعیت مجردان ایران به رقم ۱۳ میلیون و ۳۲ هزار می رسد. آماری که در کشور نشان‌دهنده تحول در نگاه به ازدواج، سن و میزان اقبال جوانان نسبت به آن است.
به اندازه کافی در سطوح جهانی در زمینه مهار کودک همسری اقدامات فراوان انجام شده است. بر اساس آمار در بسیاری از کشورهای دنیا به ویژه در جوامع سنتی شرایط دسترسی به شغل متفاوت است.
با وجود اقدامات و فعالیت‌های فراوان از سوی فراکسیون زنان مجلس، فعالان مدنی و رسانه‌ها، اما همچنان طرح کودک همسری در صحن مجلس رأی نیاورد.
خبرهای منتشر شده در برخی از رسانه‌ها حاکی از آن است که وام ازدواج در سال آینده تغییری نخواهد کرد. وامی که قرار بود به زوج‌های جوان برای شروع زندگی کمک کند با توجه به افزایش تورم و قیمت‌های سرسام‌آور شاید هزینه یک مراسم یا خرید یک یخچال و اجاق گاز شود و در واقع به جز بدهکار کردن زوجین در ابتدای زندگی توانایی دیگری نخواهد داشت.
کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با رد طرح کودک همسری، عملا به ازدواج کودکان چراغ سبز نشان داد. عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه کمیسیون حقوقی قضایی مجلس به طرح کودک- همسری رای نداد، خبر از رد این طرح داد.طیبه سیاوشی گفت: «منتظریم گزارش عدم رای به مجلس بیاید تا ببینیم چه کار باید بکنیم». پیش از این طرح مذکور در جریان بررسی در صحن علنی قرار داشت و یک فوریت ممنوعیت عقد دختران زیر ۱۳ سال نیز تصویب...
راي بسياري باور پذيرنبود يك خانم براي اولين بار درجنوب استان بوشهر وارد مجلس شوراي اسلامي شوددر حوزه انتخابيه ما همه كارها وابسته به شركت نفت است وبودجه طرح هاي عمراني وتوسعه اي منطقه توسط آن تامين مي شود
فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان گفت: کودکان آپارتمان نشین به دلیل دریافت ناکافی نور آفتاب و ویتامین D در معرض پوکی استخوان قرار دارند.
اسیدهای چرب امگا-3 موجود در گردو همانند سوخت برای مغز عمل می کنند. مصرف منظم گردو می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشیده و از بیماری هایی مانند آلزایمر و زوال عقل پیشگیری کند.
نمی توان انکار کرد که سفر مسکِن روح است. اگر از مسیر به اندازه مقصد لذت ببریم، برد نهایی از آنِ ما بوده است. هواپیما یا قطار امنیت مسیر را برایمان تضمین می کنند، شاید به همین دلیل است که بسیاری از ما سراغ خرید بلیط هواپیما و قطار می رویم.
زعیم حوزه علمیه اصفهان با بیان این که متأسفانه انتقاد واقعی در جامعه ما بسیار کم است، گفت: انتقادپذیری هم در جامعه بسیار نادر است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، به نقل از دفتر زعیم حوزه علمیه اصفهان، آیت‌الله حسین مظاهری اظهار کرد: مرحوم کلینی در اصول کافی، بابی راجع به تعییر و سرزنش دارد که در آن باب روایتی از امام صادق(ع) نقل می‌کند که می‌فرمایند«هرکه مؤمنى را به گناهى سرزنش کند، نمی‌میرد...
آیت الله مهدوی در جمع عزاداران فاطمی انتصاب زنان در مشاغل مردانه را نوعی سو استفاده از زن دانست.
برخی از بازی‌های اندروید بی سروصدا با استفاده از میکروفون خود، عادات تلویزیونی شما و یا هر چیزی را که از طریق گوشی هوشمند مشاهده می‌کنید ردیابی می‌کند.
چشم‌ها نقش مهمی در سلامت انسان بازی می‌کنند و اقدامات بسیاری وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توان سلامت این عضو مهم و حساس را تضمین کرد.
به قلم: مریم سعیدنیا عضوسازمان نظام روانشناسی ایران و عضوکانون روانشناسان و مشاوران خوزستان/درمانگر و روزنامه نگار اولین شرط برای آن که انسان در هر زمینه ای، از جمله هنر زندگی، بتواند به موقعیتی بالاتر از حد متوسط دست پیدا کند این است که در هر مرحله از زندگی، فقط یک چیز را اراده کند و مصمم و استوار برای دستیابی به آن چیز تلاش صادقانه و جرأت مندانه ای از خود نشان دهد. تنها یک چیز را اراده کردن،...
به قلم: مریم سعیدنیا؛عضوسازمان نظام روانشناسی ایران و عضوکانون روانشناسان و مشاوران خوزستان/درمانگروروزنامه نگار یکی از مشکلات بزرگ و ناامید کننده ما در زندگی این است که تعداد بسیار انگشت شماری از ما صاحب یک زندگی کاملا فردی، اختصاصی و کاملا مجزا و متفاوت از دیگران هستیم. کیفیت زندگی اغلب مردم دست دوم، کپی برداری شده، تکراری و تقلیدی است. حتی احساسات، عشق ها و نفرت های آنان نیز متعلق به خود...

شعار سل 98

تازه های سایت