وی افزود: مسلماً داشتن پلک مورب، زبان بیرون از دهان، داشتن دست‌های پهن و انگشتان کوتاه و یا قدرت کمتر در یادگیری هرگز نباید دست آویزی برای ایجاد تبعیض و مانعی برای بهره مندی این عزیزان در دستیابی به حقوق و خواسته‌هایشان باشد. شاد زیستن، شادکامی و حضور در جامعه حق این افراد است.

رییس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر این که همواره پیشگیری در اولویت برنامه‌ها قرار دارد، خاطر نشان کرد: پیشگیری از به دنیا آمدن کودک مبتلا به سندرم داون, از اقدامات اساسی است که در حال حاضر بطور جد در برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهزیستی کشور قرار دارد. در این راستا نقش هنرمندان، نویسندگان، سازمان های غیردولتی و نخبگان دارای معلولیت در آگاه سازی جامعه، بسیج اجتماعی، کاهش نگرش‌های منفی جامعه و افزایش توجه به توانایی‌ها و توانمندی‌های این عزیزان بسیار چشم‌گیر است.

قبادی دانا در پایان تصریح کرد: سازمان بهزیستی کشور در دولت تدبیر و امید طی سال‌های اخیر کوشش‌های بسیاری برای احقاق حقوق و رفع موانع اجتماعی موجود پیش روی افراد دارای معلولیت داشته است. امید است با اجرایی شدن قانون حمایت از حقوق معلولان که با همت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است و با همیاری و مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های غیردولتی فعال در امور افراد دارای معلولیت گام‌های موثری در ارتقا کیفیت زندگی، فراهم‌سازی زمینه‌های زندگی مستقل و افزایش مشارکت فعال اجتماعی آنان در جامعه را پیش از پیش فراهم سازیم.انتهای پیام/