به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، دکتر پورعباس در خصوص جایگاه سازمان سنجش و اعتبار جهانی آن گفت: سازمان سنجش در حوزه عدالت آموزشی ، تکیه گاه اصلی و مطمئن تمام سیستم آموزشی و ورودی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است و اگر این اعتماد خدشه دار شود عملا همه آموزش عالی زیرسوال می رود لذا دقت نظر و تابعیت از قوانین و مقررات در تمام آزمون ها از جمله برگزاری آزمون آیلتس باید رعایت شود.

وی با اشاره به سابقه این سازمان در برگزاری آزمون های خارجی گفت: اولین آزمون تافل بصورت الکترونیکی و بدون کاغذ در ایران، توسط سازمان سنجش برگزار شد و ما می توانیم بر اساس قانون و شفافیت آزمون آیلتس را با امنیت کامل برگزار کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه گزارشاتی از تخلفات در آزمون آیلتس اعلام شده لذا لازم است مراکز برگزاری آزمون آیلتس با تعامل با یکدیگر شورای اعتبارسنجی و سیاستگذاری را طراحی کرده و به مرحله اجرا درآورند تا بتوانیم امنیت صد درصد این آزمون را تامین کنیم .

وی متذکر شد: سازمان سنجش در طی چند ماه گذشته نظارت بر فرایند برگزاری آزمون آیلتس را افزایش داده و آماده است با همکاری وزارت کشور، نیروی انتظامی و سازمان ثبت احوال امنیت کامل این آزمون را نیز تامین کند.

دکتر پورعباس گفت: هر سال قرار است جشنواره سازمان سنجش برگزار شود که در این جشنواره ما از بهترین مراکز برگزار کننده آزمون زبان های خارجی نیز از جمله آزمون آیلتس تجلیل می کنیم تا ارتباط دو سویه سازمان سنجش با مراکز و آفسایت های برگزار کننده آزمون که جزُ بخش خصوصی هستند مستمر و مثمرثمر باشد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در خاتمه با اشاره به نقش موثر دانشگاه ها در برگزاری آزمون آیلتس خاطرنشان کرد: دانشگاه ها در این حوزه به خوبی می توانند نقش آفرینی کنند چرا که با سابقه علمی، آموزشی و تجربه ای که دارند می‌تواند جایگزین خوبی برای هتل ها باشند تا امنیت برگزاری آزمون تضمین شود. در این مسیر همه مراکز و آفسایت ها باید در چارچوب قانون و مقررات و بر اساس استاندارد برای برگزاری آزمون همت کنند تا این آزمون همچون دیگر آزمون هایی که سازمان سنجش مجری برگزاری آنهاست در صحت و سلامت کامل برگزار شود و باعث عدالت گستری و اطمینان خاطر مردم عزیز شویم./ سازمان سنجش آموزش کشور

انتهای پیام