به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ محمد کاشفی‌فرد درباره جزئیات تجهیز پزشکی بیمارستان‌های جدیدالاحداث و بخش‌های تازه افتتاح شده مراکز درمانی دولتی اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تجهیز مراکز درمانی دولتی را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر مراکز درمانی و بیمارستان‌های جدیدالاحداث زیادی توسط هیئت امنای صرفه جویی ارزی تأمین تجهیزات شده‌ است، افزود: بیمارستان جدیدالاحداث بهشهر از جمله این بیمارستان‌هاست که تعداد یک دستگاه سی تی اسکن بلافاصله برای بیماران این بیمارستان تهیه و ارسال شد.

وی افزود: برای بیمارستان بهشهر 29 دستگاه ونتیلاتور، 107 عدد از انواع مانیتور ثابت، پرتابل و سانترال و 60 عدد پمپ سرم و سرنگ و بیش از 280 عدد از انواع تخت‌های ویژه، بزرگسال، نوزاد و اطفال نیز خریداری و تحویل نماینده این دانشگاه علوم پزشکی شده است.

کاشفی‌فرد خاطرنشان کرد: برای بیمارستان آیت الله خویی ارومیه 65 ونتیلاتور و بیش از 500 عدد از انواع تخت‌ها و سایر ملزومات و تجهیزات پزشکی تهیه و ارسال شده است همچنین برای بیمارستان مرحومه صدیقیانی ارومیه علاوه بر تامین تجهیزات یک دستگاه سی تی اسکن و ام آرآی نیز توزیع کرده ایم.

مدیر اجرایی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران عنوان کرد: به بیمارستان نطنز یک دستگاه سی تی اسکن تحویل و برای بیمارستان‌های سقز و تالش گیلان نیز انواع ونتیلاتور، برانکارد، تخت‌های بیمارستانی، پمپ سرم و پمپ سرنگ نیز ارسال شده است و تا یک ماه آینده نیز مجهز به دستگاه‌های سی تی اسکن می‌شوند.

وی با بیان اینکه تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی برای بخش‌های تازه افتتاح شده مراکز درمانی دولتی همچون بیمارستان مسیح دانشوری و بیمارستان رازی تهران صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: 62 دستگاه ونتیلاتور جدید برای بیمارستان مسیح دانشوری و 17 دستگاه ونتیلاتور برای بیمارستان رازی تهران به همراه سایر ملزومات سرمایه‌ای و مصرفی که جهت مقابله با کووید 19 مورد نیاز بود، تهیه و توزیع شده است.

کاشفی‌فرد یاد آور شد: تجهیز بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی مردانی آذر تبریز نیز توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران نیز در دست اقدام است که به زودی این بیمارستان افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/