به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، سازمان بسیج رسانه استان اصفهان و انجمن روزنامه نگاران مسلمان شعبه استان اصفهان طی بیانیه مشترکی توهین به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) را محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است: ترس و واهمه از گسترش دین اسلام و توهین به مقدسات از دیرباز با افزایش گرایش به اسلام و پس از روشنگری جامعه مسلمانان علیه اقدامات خصمانه استکبار جهانی و نظام سلطه‌جو همواره وجود داشته اقدام اخیر نیز نشان داد طراحان غربی این اقدام همچنان در ذیل پرچم اهداف صهیونیست با رویکرد اسلام هراسی ثابت قدم مانده‌اند.

شعار اتحاد اسلامی، یک شعار مقدس است،امروز اگر پیامبر مکرم اسلام (صلّی اللّه علیه و ءاله) در میان ما بودند، به اقتضای آیه‌ی شریفه‌ی «عزیز علیه ما عنتّم حریص علیکم بالمؤمنین رئوف رحیم» ما را به اتحاد دعوت میکردند؛ لذا بر جامعه رسانه ای جهان اسلام واجب است در این برهه حساس متحد و یکپارچه بر علیه این توهین آشکار قیام کنند و در حرکتی موثر محکومیت جدی این اقدام و آشکارسازی سناریو نویسان پشت پرده این چنین حرکات را رقم بزنند.

در بیانیه مشترک انجمن روزنامه نگاران مسلمان شعبه استان اصفهان و بسیج رسانه استان اصفهان تاکید می کند: هرچند غرب در ادعایی مضحک آزادی بیان را ازارکان لیبرال دموکراسی می داند اما به فرموده رهبر معظم انقلاب «این بهانه‌ آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ که از سوی برخی سیاستمداران فرانسوی گفته شده کاملاً غلط و عوام‌فریبانه است.»

این بیانیه می افزاید: اگر صحبت آزادی بیان است چگونه است در غرب انتقاد و اظهار نظر درباره همجنسگرایی غیرقانونی و ممنوع است و حتی کسی نمی‌تواند در مورد هولوکاست سوال، تحقیق و تردید داشته باشد؟ لذا با چنین تناقص‌ و برخورد دوگانه‌ای با آزادی بیان و حقوق بشر می‌توان بر ترویج تبلیغات ضد اسلامی و ایجاد تفرقه بین مسلمانان کشورهای غربی گواهی داد.

از این رو مسلمانان و رسانه‌های کشور‌های اسلامی باید در محکومیت این اقدامات موهن یک صدا و همراه شوند تا مقابل اهداف استراتژیستی ضد اسلامی غرب و تفرقه ایستادگی کنند.

این بیانیه تاکید میکند:کسانی که باورهای دیگران را تحریک می‌کنند باید انتظار ضربه مشتی محکم را داشته باشند زیرا مسلمانان اقصی نقاط جهان استمرار این اهانت‌ها را بدون شک حمل نخواهند کرد.

در پایان این بیانیه تاکید شده است: واقعیت حقوقی ماجرا اینکه این قدام با آزادی‌های مصرح در منشور سازمان ملل متحد نیز در تضاد آشکار می باشد و دولت فرانسه باید در چارچوب محکومیت این موارد توهین‌آمیز اقدامات عاجل و لازم و عملی را به‌عمل آورد.