سمنان - مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان، با اشاره به ادامه بارش برف و کولاک، گفت: ۴۰ خودرو در نقاط مختلف استان از طریق هلال‌احمر امدادرسانی شدند.

مظفر محمدخانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ادامه بارش برف و کولاک شدید در مناطق مرتفع استان سمنان هم‌زمان با شامگاه آخرین جمعه بهمن‌ماه ۹۸، بیان کرد: مأموران هلال‌احمر در نقاط مختلف استان استقرار داشته و تاکنون به ۴۰ خودروی گرفتار درراه‌های بین‌شهری امدادرسانی کردند.

وی بابیان اینکه ساعتی پیش امدادرسانی به ۲۰ خودروی گرفتار در برف در محور شهمیرزاد به کیاسر انجام شد، بیان کرد: خودروی گرفتار در برف و کولاک محور شهمیرزاد فولاد محله به کیاسر در صحت و سلامت کامل در حسینیه فولاد محله اسکان یافتند.

جاده شهمیرزاد-کیاسر مسدود است

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان از استمرار بارش برف شدید در محورهای شمالی استان خبر داد و گفت: به دلیل ادامه بارش‌ها هم اکنون محور شهمیرزاد به کیاسر به علت کولاک شدید مسدود است.

محمدخانی همچنین از نجات ۲۰ دستگاه خودروی دیگر در محور شاهرود به آزادشهر خبر داد و گفت: سرنشینان این خودروها نیز در سلامت کامل هستند و امدادرسانی به آنان همچنان ادامه دارد.

وی از مردم خواست تا از مسافرت‌های غیر ضروری در این شرایط جوی دوری کنند و بیان داشت: در صورت الزام شدید به مسافرت مسافران حتماً از شرایط راه‌ها اطمینان حاصل کرده و مسائلی مانند همراه داشتن زنجیر چرخ، اطمینان از سلامت خودرو، بخاری، همراه داشتن غذای خشک، نان، لباس گرم، پتو و … را رعایت کنند.