شنبه 26 آبان 1397, Saturday 17 November 2018, مصادف با 8 ربیع‌الاول 1440
  • از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...

  • 1
یکی می گوید توسط پدرش در حمام حبس و مورد آزار قرار گرفته، دیگری را فروخته اند و یکی هم مجبور به ازدواج در سن کودکی شده؛ اینها قصه نیست، واقعیت زندگی دخترانی است که نمی دانم چرا وقتی روبه روی خبرنگار قرار می گیرند سرگذشتشان را خیلی راحت مثل آب خوردن بیان می کنند.
یک متخصص ارتوپدی: عفونت و جوش‌نخوردن استخوان‌ها از عوارض افزایش قد با روش جراحی است.
سه حرف و هزاران معنا در واژه فقر دیده می شود. سه حرف و ده ها درز بی جا بر لباس کودکی که در سرمای زمستان دمپایی پلاستیکی بر پا دارد. سه حرف و واژه ای که خیلی وقت است سیاستمداران و دولتمردان ما از آن غافل شده اند. همین چند روز پیش بود که معاون اجتماعی سازمان بهزیستی خبر از افزایش کودکان کار در سال ۹۶ داد. سال ۹۶ که دلار در کانال ۳ تا ۴ هزار تومان ایستاده بود؛ اما این روزها که اقتصاد کشور نوسان...
5 نفر از اعضای شورای فلان شهر به اتهام مسائل اخلاقی بازداشت شدند، تعدادی از شهروندان در شهری دیگر درب شورای شهرشان را تخته کردند، و اخباری از این دست که هر روز از شوراهای گوشه وکنار کشور به گوش می رسد، نگرانی را برای آن هایی که می دانند زندگی شهری به توسعه شهرها گره خورده و شهر را همواره موجود زنده ای می پندارند که رشد می کند، نفس می کشد، حرکت می کند و... دوصد چندان کرده است. نگرانی از اخباری...
«حسین» می‌ترسد حرف بزند. می‌گوید اگر صاحبکارش بو ببرد با خبرنگاری حرف زده، پوستش را غلفتی مي‌کند! او از روزهای جهنمی‌اش در کارگاه پرسکاری در یکی از مناطق حاشیه‌ای تهران می‌گوید.
صبح امروز چهل و یکمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان در تالار این شورا در حالی آغاز شد که برخی از اعضای شورای شهر با تذکرهای خود، از نوع مدیریت شهری انتقاد کردند.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان لحن استاندار که روز گذشته فرصت دوروزه به او داده بود را تعجب‌آور توصیف و از عملکرد خود دفاع کرد.
موضوع کودکان کار در کرج به خصوص کودکان زباله‌گرد قدری با پیچیدگی اجتماعی همراه است و بخش زیادی از پیچیدگی این موضوع به گردش مالی عظیمی که پشت صحنه این ماجرا جریان دارد مربوط است.
دوره ساقی و توزیع‌کننده موادمخدر دیگر تمام شده و امروز مواد‌مخدر در آرایشگاه‌ها، باشگا‌ه‌ها همه‌جا در دسترس است و پلیس نسبت به آسانی دسترسی به مواد مخدر هشدار می‌دهد. البته مواد‌مخدر توزیع‌شده در این اماکن از نوع مواد موجود در خیابان‌ و در دست توزیع‌کنندگان نیست و فرق دارد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز به نقل از آرمان ،در واقع برخی آرایشگاه‌های غیرقانونی یا باشگاه‌ها به صورت غیرقانونی...
وکیل انجمن حمایت از حقوق کودکان با تاکید بر حفظ آبرو و حیثیت افراد به عنوان حفظ حریم خصوصی آنان، گفت: انجمن حمایت از حقوق کودکان به دنبال نمایش اعترافات دختری ۱۷ ساله از صدا و سیما اعتراض کتبی خود را به شورای نظارت بر صدا و سیما تقدیم کرده و در صدد است از طریق دادسرای رسانه‌ پیگیری‌های قضایی را انجام دهد.
جانشین فرماندهی سپاه صاحب‌الزمان‌(عج) استان اصفهان از برگزاری مراسم استقبال از پیکر مطهر 10 شهید دوران دفاع مقدس در اصفهان خبر داد و گفت: ممکن است پیکر مطهر 3 شهید گمنام نیز به جمع این شهدا اضافه شود اما این موضوع هنوز قطعی نیست.
چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان صبح امروز با حضور اعضای این شورا برگزار شد که بیشتر وقت آن به بررسی معوقات کارگران و پیمانکاران شهرداری اصفهان گذشت.
مطمئنی که می‌خوای باهاشون حرف بزنی؟دِلِش رو داری؟» «بله.» «یکی هست که شرایط حرف زدن داره، فقط طوری مصاحبه کن که اذیت نشه.» ۳۵ ساله است، با دست‌هایی ترک‌خورده و پوستی تیره، موهایش را از فرق سر باز کرده؛ خاکستری با چند تار سفید و نامرتب، نیم ساعت قبل از ساعت تعیین شده با لباسی محلی در راهروی "خانه خورشید" نشسته است؛ مامن زنان آسیب‌دیده دروازه غار. به محض دیدنم بلند می‌شود و علی‌رغم تلاش برای یک...
مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: مجروحان تصادفات رانندگی در استان اصفهان در سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافت.
سميه قنبري| «شهرداري اصفهان تاكنون هيچ مجوز قانوني براي فعاليت در پهنه اكولوژيك و باستاني كوه صفه و قلعه شاهدژ دريافت نكرده و همه اقدامات انجام‌شده در آنجا كه جزو اراضي ملي و خارج از محدوده شهر اصفهان است؛ فاقد مجوز و غيرقانوني است».
سیمای شهر/پارسا فرزین: هنوز 15 روز از بازدید مدیرکل بهزیستی استان اصفهان از مجتمع مطبوعاتی این استان و گپ و گفت دوستانه وی با اهالی رسانه نگذشته بود که ناگهان خبر تجاوز به دختری 6 ساله در صدر اخبار رسانه ها قرار گرفت. خبری که از رخدادی تلخ حکایت داشت، اما این رخداد می توانست در هر نقطه ای از دنیا اتفاق بیفتد.
چندی پیش خبری مطرح شد مبنی بر شکایت دادستان عمومی و انقلاب اصفهان به عنوان مدعی العموم از وزیر نیروی دولت سید محمد خاتمی به دلیل سوء مدیریت در زمینه آب.
این روزها به سبب انتشار خبر تجاوز به دختری 6 ساله و افغان، دوباره خمینی شهر سرزبان ها افتاده و هرچند هنوز هویت متجاوز و یا متجاوزین مشخص نیست، اما برخی قضاوت زودهنگام کرده و آن را به اهالی شریف این شهر نسبت داده اند، لذا از این منظر بد نیست به نکاتی چند درخصوص ساختار اجتماعی این شهرستان با قدمت طولانی که برخی آن را به دوران هخامنشیان نسبت می دهند، اشاره کنم.
باران وقتی از آسمان نازل می شود رحمت است، وقتی مدیران و مسئولان پیش بینی لازم را برای این پدیده طبیعی نکرده باشند، زحمت؛ زحمتی که شهروندان را به دردسر می اندازد، راه ها را بند می آورد، عبور و مرور را کند می کند و به خانه ها نفوذ می کند.
این روزها مجسمه کاوه آهنگر دوباره به میدان آزادی بازگشته و در جای اصلی خود قرار گرفته است، کمی نزدیک به دانشگاه، کمی نزدیک به دادگستری و کمی هم نزدیک به یک ورزشگاه...
حمایت از کالای ایرانی

تازه های سایت