چهارشنبه 9 فروردين 1402, Wednesday 29 March 2023, مصادف با 7 رمضان 1444
  • از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...

  • 1
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بیان توصیه‌هایی مبتنی بر آموزه‌های طب ایرانی برای روزه‌داران پرداخت.
روز یکشنبه گذشته به رسم هر ساله، شهردار و اعضای شورای شهر در یکی از مراکز شهرداری جمع شدند تا دید و بازدید نوروزی به جا بیاورند، اما بر خلاف بارهای قبل، سردی روابط در این مراسم آنقدر چشمگیر بود که کتمان آن حتی در شهداریزه ترین رسانه های اصفهان نیز غیرممکن نمود.
کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام تداوم سامانه بارشی نسبت به شدت بارش‌ها در استان‌های خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه و غرب کردستان هشدار داد.
مجموعه‌ای از مسائل و معضلات زیست محیطی و در رأس همه آنها، آلودگی هوا، کم آبی و نیز فرونشست زمین، امروز بر اصفهان چمبره زده و موجودیت این شهر تاریخی را تهدید می‌کند‎.
مسئول کمیته حمل‌ونقل و ترافیک ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به نصب تابلوی قیمت خدمات حمل‌ونقل و ترافیک در تمام بخش‌ها و مجموعه‌های ذی‌ربط، اظهار کرد: با توجه به نقش مؤثر خدمات حمل‌ونقل در جلب نظر گردشگران و اذهان مسافران، تمام مجموعه‌های وابسته و تحت نظارت این کمیته قیمت‌گذاری شده‌ است. حمید آقایی با تاکید بر نظارت مستمر حوزه حمل‌ونقل اظهار کرد: تمام پارکینگ‌های تحت نظارت، جایگاه‌های...
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به برنامه‌های فرهنگی مدیریت شهری اصفهان، گفت: به دنبال افزایش بهره‌وری به ویژه زمینه‌های فرهنگی هستیم و این امر جز با واگذار کردن امور فرهنگی و ورزشی به مردم محقق نمی‌شود.
شهردار اصفهان با بیان اینکه به‌صورت اختصاصی برای ماه مبارک رمضان پیش‌بینی‌هایی انجام شده است، گفت: با توجه به حضور مسافران نوروزی که از روزه‌داری معذور هستند، محل‌هایی برای صرف تغذیه و وعده‌های غذایی پیش‌بینی شده است.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا تا آخر هفته جاری شاهد کاهش محسوس دما در کشور خواهیم بود که شدت این کاهش دما در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در نیمه غربی و در روز پنجشنبه در نیمه شرقی کشور خواهد بود که مجددا توصیه می شود مسافرین لباس گرم به همراه خود داشته باشند.
مدیر مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری اصفهان گفت: طرح زوج و فرد خودروها در اصفهان از ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ لغو شد.
وزیر آموزش‌وپرورش در آيين انعقاد تفاهم‌نامه ساخت ۵۰ مدرسه بنیاد نصر در استان البرز گفت: رشد سه برابری فضای آموزشی کشور حاصل همت خیرین مدرسه‌ساز و دولت است و از سال ۵۷ تاکنون سرانه فضای آموزشی کشور بیش از ۳ برابر افزایش‌یافته است.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به رشد ده درصدی تعداد شناورها و لندینگ‌کرافت‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد صندلی شناورها را ۵ هزار و ۸۱۳ و ظرفیت لندینگ‌کرافت‌ها را ۲ هزارو ۷۲۰ خودرو اعلام کرد.
شهردار اصفهان با بیان اینکه از دو شب گذشته ۸۸۰۰ از میهمانان نوروزی در اصفهان اسکان داده شدند، گفت: آمادگی اسکان ۱۲۸ هزار نفر در هر شب را در هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، خوابگاه‌های دانشجویی، مدارس، منازل استیجاری و باغ فدک داریم.
کارشناس سازمان هواشناسی با تاکید بر اینکه در پنج روز آینده بارش ها در مناطق سردسیر و کوهستانی به صورت برف خواهد بود اعلام کرد: روزهای دوشنبه و سه شنبه دمای هوا در نواحی شمالی کشور روند کاهشی محسوسی را خواهد داشت.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: سایت my.medu.ir برای دریافت نوبت از مراکز سنجش تمامی مناطق و نواحی استان از ابتدای فروردین ماه ۱۴۰۲ فعال خواهد بود.
عباس محمدیان، مدیرکل تبلیغات و اطلاع‌رسانی از راه‌اندازی آزمایشیِ سامانه جامع کانون‌های آگهی و تبلیغاتی به‌عنوان ارایه خدمتی جدید به کانون‌های آگهی و تبلیغات کشور خبر داد.
مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری با بیان اینکه برج پرچم 50متری در مجموعه صفه برافراشته شد، گفت: در آستانه نوروز ۱۴۰۲ پرچم مقدس کشورمان در ارتفاع 50متری صفه و با مساحت حدودی ۲۰۰ مترمربع به اهتزاز درآمد.
کارشناس سازمان هواشناسی از ادامه دار بودن بارش ها تا روز شنبه و ورود سامانه جدید بارشی از روز یکشنبه به کشور خبر داد.
مرکز جامع سرطان برکت از پیشرفته‌ترین و مجهزترین مراکز پیشگیری و درمان سرطان در منطقه با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اینکه نهضت ترجمه از ابزارهای مهم اقتدار علمی ایران در جهان است، گفت: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، نهضت ترجمه باید از درون به بیرون، گسترش یابد و اثرگذاری و اقتدار بین­ المللی فرهنگ ایرانی، اسلامی در جهان امروز، تقویت شود».
مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص وقایع و اتفاقات مرتبط با سلامت مردم در چهارشنبه آخر سال، عنوان کرد: خوشبختانه در چهارشنبه سوری سال جاری مورد فوتی در استان اصفهان نداشتیم، در صورتیکه 18 نفر فوتی از طریق مرکز EOC کشور اعلام گردیده است .

شعار 1402

تازه های سایت