مهر: مسعود صادقی، با اشاره به اینکه وضعیت قرمز به معنای افزایش مصرف برق بسیار بیشتر از الگوی مصرف است اظهار داشت: هم اکنون وضعیت مصرف برق در استان‌های گیلان، سمنان، بوشهر و کردستان در حالت قرمز و بسیار بیشتر از الگوی مصرف است که این استان‌ها برای برخورداری از وضعیت پایدار برق باید مصرف خود را مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه کاهش بار سرمایشی کمک شایانی به کاهش مصرف برق در مناطق پرمصرف است گفت: قرار دادن کولرهای آبی در دور کند، تعیین درجه حرارت ۲۴ برای کولرهای گازی و کاهش بار روشنایی می‌تواند به مدیریت و کاهش مصرف کمک کند. رنگ زرد در این نقشه نیز به معنای افزایش مصرف در استانهاست که اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، یزد و جنوب کرمان از جمله این استان‌ها هستند و در این استان‌ها نیز باید مصرف برق کنترل و راهای مدیریت مصرف اعمال شود. رنگ سبز موجود در این نقشه نشان از خوش مصرفی برق در استان‌ها است.

این مقام مسئول، تغییر ساعات کاری در ادارات برخی از استان‌ها را از دیگر راهکارهای اعمال شده و موثر برای مدیریت و کاهش مصرف دانست و اظهار داشت: از کارمندان بخش‌های دولتی، خدماتی و اداری درخواست می‌شود پس از پایان کار نسبت به خاموش کردن دستگاها و روشنایی اقدام کنند.