به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور در مراسم رونمایی از برنامه یکپارچه سازی سیستم های اطلاعاتی شرکت ملی مس با بیان اینکه منابع حاصل از سود شرکت ملی مس صرف توسعه در این حوزه خواهد شد، افزود: تعریف طرح های توسعه شرکت مس به ارزش ۱۳ هزار میلیارد تومان و جذابیت سهم این شرکت در بورس برای سهامداران حاکی از عملکرد درست این مجموعه در بخش معدن و صنایع معدنی و همچنین اقتصاد است.

وی با بیان اینکه تحریم ها باعث شده تا بیشتر از توان داخلی بهره ببریم، اظهار داشت: به همت شرکت صنایع ملی مس و در قالب سامانه جامع مالی که بومی سازی شده است، می توان ارتقای شفافیت و رضایت را شاهد بود.

وی با بیان اینکه نگاه مدیریت شرکت مس توسعه ای است، گفت: رونمایی از این طرح موجب می شود از معدن تا محصول و زمانی که قیمت تمام شده محصول مشخص باشد، تصمیم گیری درست برای مسئولان تسهیل شود.

* سرمایه گذاری برای خلق ثروت

معاون وزیر صنعت ادامه داد: شرکت مس منابع حاصل از سود شرکت را صرف سرمایه گذاری خواهد کرد و این رویه درستی در جهت خلق ثروت برای شرکت خواهد بود.

وی با بیان اینکه سازمان توسعه معادن در تحقق اهداف این حوزه، در کنار شرکت مس است، افزود: ایمیدرو با شرکت مس در سرمایه گذاری در طرح‌های توسعه این مجموعه به توافق رسیده است. این روند در سایر شرکت ها نیز عملیاتی خواهد شد.

* اکتشافات جدید شرکت مس

رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اکتشافات انجام شده در حوزه مس اعلام کرد: شرکت مس اقدامات قابل توجهی در بخش اکتشاف به ویژه در منطقه سونگون داشته است.

وی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی صورت گرفته در زمینه اکتشاف محدوده های با ظرفیت استان سیستان و بلوچستان، شرکت مس به معنای واقعی ملی شود.

* پیاده سازی سیستم مالی شرکت مس توسط متخصصان ایرانی

 اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران نیز در این مراسم گفت: طرح یکپارچه سازی سیستم های اطلاعاتی شرکت مس در راستای هوشمندسازی سیستم مالی، شفاف سازی و تسریع امور مدیریتی است.

وی افزود: به زودی تمام سیستم های اسناد مالی به صورت مکانیزه وارد این سیستم می شود و این مهم در راستای هوشمندسازی سیستم مالی شرکت ملی مس است.

سعدمحمدی گفت: این سیستم جامع مالی توسط متخصصان ایرانی طراحی شده و تلاش خواهد کرد تا به لحاظ مدیریتی ما را به سیستم های منطبق بر استانداردهای جهانی ارتباط دهد.

وی با بیان اینکه این سیستم زمینه دستیابی به یک بانک اطلاعاتی جامع در این بخش را فراهم خواهد کرد افزود: به طور حتم با اقدامات توسعه ای در این حوزه، سهم مس از تولید ناخالص داخلی ارتقا خواهد یافت.

انتهای پیام/