سه شنبه 15 آذر 1401, Tuesday 6 December 2022, مصادف با 12 جمادی‌الاول 1444
  • از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...

  • 1
صالحی مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه بیش از دو ماه است که محصولات استراتژیک روسیه به هند از طریق کشورمان صادر می‌شود، گفت: این محصولات به صورت تمام ریلی از شمال شرق روسیه وارد مرز سرخس می‌شود و از مرز سرخس تا بندرعباس ظرف مدت کمتر از ۳ روز طی شده و سپس با کشتی به کشور هند حمل می‌شود.
مديركل دفتر فني و نظارت شبكه انتقال توانير، عبور موفق از اوج بار تابستان امسال را مرهون مجاهدت و تلاش شبانه روزي همكاران صنعت برق به‌ويژه متخصصان حوزه بهره‌برداري عنوان كرد كه رضايتمندي مردم و ثبت افتخار براي صنعت برق را در پي داشته است.
طرح انتقال آب سد آزاد کردستان به تصفیه‌خانه سنندج با حضور رئیس جمهور به شکل رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
وزیر نیرو در جریان سفر خود به عشق‌آباد، در راستای تقویت روابط دوجانبه در حوزه‌های آب و انرژی با رئیس جمهور کشور ترکمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
توسعه خطوط اصلی ریلی کشور پس از انقلاب اسلامی با رشد ۱۵۸ درصدی همراه شده و به ۱۱ هزار و ۷۹۸ کیلومتر رسیده است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه متاسفانه مدیریت بر مصرف آب در کشور مناسب نیست و همیشه به گونه‌ای عمل شده که گویی کشور پرآبی هستیم، گفت: باید برای کمبود انرژی در کشور در تمامی ابعاد آن فکری کرد.
مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران گفت: سالیانه حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار از صدور خدمات دانش فنی و مهندسی و حدود ۷ تا ۱۰ میلیون دلار نیز بابت فروش قطعات به کشورهای دیگر به دست می‌آوریم.
در معاملات صبح امروز «دوشنبه» بازار سکه و طلا، قیمت سکه باز هم با افزایش روبرو شد، سکه تمام قیمت ۱۷ میلیون و ۵۰ هزار تومان را نیز لمس کرد، نیم سکه نیز ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و ربع سکه هم ۶ میلیون و دویست هزار تومان قیمت خوردند. از طرفی هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.
مجری مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور گفت: طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور با کاربری صنعتی در حال اجراست و تنها برای استان سیستان و بلوچستان، کاربری مصرف شرب نیز تعریف شده‌ است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان از رفع تصرف، ۸۴ هکتار اراضی ملی و دولتی استان اصفهان در گستره ۱۰۸ شهرِ این استان به ارزش ۹ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال خبر داد.
مدیرکل دفتر توسعه نظام‌های فنی، بهره‌برداری و دیسپاچینگ برق‌آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به افزایش ۶۲ درصدی مطالعات حد بستر و حریم رودخانه‌ها در دولت سیزدهم گفت: متوسط عملکرد سالانه انجام مطالعات حد بستر و حریم رودخانه‌های کشور ۵ هزار کیلومتر است که در دولت سیزدهم (در سال ۱۴۰۰) بیشترین رکورد انجام این مطالعات به طول ۸۱۰۰ کیلومتر به ثبت رسید.
سخنگوی صنعت برق از شروع تبادل برق با ترکیه خبر داد و گفت: در حال حاضر در هر هفته ۳.۵ روز برق را از کشور ترکیه دریافت و ۳.۵ روز برق به آنها صادر می‌کنیم. میزان برق صادراتی و وارداتی با هم برابر بوده و از مزیت صادرات برق در روزهای تعطیل کشور مبدا که در ایران و ترکیه متفاوت است استفاده می‌شود.
امروز هر چند اخبار منتشر شده حاکی از استعفای کتبی عشقی و موافقت وزارت اقتصاد بود که مدیر روابط عمومی سازمان بورس، در صفحه توییتر خود اعلام کرد، اعضای شورای عالی بورس با استعفای مجید عشقی مخالفت کرده است.
محمد رضوانی فر از سوی اعضای شورای‌عالی بورس به عنوان رییس سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب شد.
حمید رضا سیدی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از اتصال این شرکت به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند خبر داد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان حوزه اقتصاد باید بطور هماهنگ برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت عملیاتی، برای تقویت اقتصاد خانوارها داشته باشند، گفت: تقویت درآمد خانوار اقدام خوبی بود اماصرفا با افزایش حقوق مختصر، مشکلات اقتصادی خانوار حل نمی شود.
وزیر نیرو گفت: در شرایط موجود بخصوص در تهران وضعیت سختی به لحاظ آبی داریم و امیدواریم با همکاری مردم وضعیت موجود را مدیریت کنیم.
طبق اعلام بانک مرکزی، اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱.۸.۲۸ می توانند با مراجعه به شعب ارزی بانک ملی نسبت به خرید اوراق ارزی اقدام کنند.
افندی زاده معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی با اشاره به امکان برقراری منظم خط دریایی برای انتقال کالا بین ایران و ونزوئلا و سایر کشورها گفت: با توجه به فعالیت‌های ایران در دیپلماسی خارجی و نقش مهم در کریدور شمال - جنوب،‌ می‌توان به تفاهمات مهمی با ونزوئلا در زمینه حمل‌ونقل دریایی، انتقال بار و حمل‌ونقل هوایی دست یافت.
وضعیت بارش‌های کشور در هفته جاری و هفته آینده بیانگر آن است که از مجموع ۶ حوضه آبریز اصلی، حوضه‌های آبریز غرب، جنوب غرب و شمال شرق کشور این هفته بارش دارند و هفته آینده حوضه‌های آبریز شمالی شاهد بارش خواهند بود.

شعار سال 1401 2

تازه های سایت