چهارشنبه 9 فروردين 1402, Wednesday 29 March 2023, مصادف با 7 رمضان 1444
  • از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...

  • 1
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به مناسبت روز صنعت نفت پیامی منتشر کرد.
در جلسه‌ای به ریاست معاون اول رئیس جمهور، طرح‌های کوتاه مدت و میان مدت حل مسائل تامین آب شرب در کشور مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم جهت تامین مالی ۸۶ طرح اضطراری برای تامین آب شهرهای دارای تنش اتخاذ شد.
سخنگوی وزارت صمت گفت: زمان ثبت‌نام در سامانه برای خرید خودروهای داخلی حداقل یک روز، یعنی تا ۲۹ اسفند تمدید شد.
موسسه تحقیقات آب در جدیدترین پیش‌بینی خود اعلام کرد: وقوع بارش‌ها تا چهارم فروردین مورد انتظار است.
مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، جزییات پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت و رقم واریزی آن به حساب سهامداران را اعلام کرد.
در چهارمین جلسه کمیته مدیریت بحران استان اصفهان و خدمات زیربنایی سفر نوروز ۱۴۰۲؛ در چهارمین جلسه کمیته مدیریت بحران و خدمات زیربنایی سفر ویژه نوروز ۱۴۰۲ بر هماهنگی میان دستگاه‌ها به عنوان عنصر حائز اهمیت در مدیریت بحران جهت پیشگیری از اثرات حادثه‌ها تاکید شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: حدود ۱۲ میلیون مترمکعب آب از سد رودشتین به سمت رودخانه زاینده رود و تالاب گاوخونی تاکنون رها سازی شده است.
وزیر نفت گفت: در چند روز آینده یک مجتمع پالایشگاهی به ظرفیت ۲۱۰ هزار بشکه‌ افتتاح می‌شود که با بهره‌برداری از آن، تولید بنزین در پالایشگاه آبادان روزانه به ۱۴ میلیون لیتر و تولید گازوئیل به ۱۸ میلیون لیتر می‌رسد.
پس از انجام یک دوره آبگیری آزمایشی در سد چمشیر که تا روز دوشنبه 22 اسفندماه ادامه داشت، تراز آب ذخیره شده در سد به 538 متر از سطح دریا رسید. همچنین بررسی‌ها نشان داد میزان EC آب مخزن پس از آبگیری آزمایشی به شکل چشمگیری کاهش یافته است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: ۹سایت فاقد مجوز فروش بلیت هواپیما مسدود می‌شود.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت فروش بسته پروازی از مبداء تهران به ۷ شهر و همچنین آمادگی شرکت‌های هواپیمایی برای انجام عملیات پروازهای نوروزی خبرداد.
وزیر نیرو با بیان اینکه امروز شبکه برق ایران به شبکه برق بسیاری از کشورها متصل است، گفت: بر این اساس امکان صادرات و واردات برق از این خطوط فراهم شده که این موضوع به پایدارسازی بیشتر برق ایران منجر شده است.
مدیرعامل بورس انرژی ایران گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نظر داریم افزون بر عمق‌بخشی و افزایش سهم معاملات گواهی سپرده نفت خام، با همکاری شرکت ملی نفت ایران و با توجه به پذیرش قراردادهای آتی نفت خام و میعانات گازی در بورس، معاملات این قراردادها را برای فعالان برقرار کنیم.
رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان اصفهان با هدف ارتقاء سطح کیفی راه‌ها و رفع نقاط حادثه خیز برای استقبال از مسافران نوروزی ۱۴۰۲، هفت نقطه پرحادثه در سطح استان حذف شده‌ است.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با توجه به تهدید سفره‌های آب زیرزمینی باید با مشارکت مردم به سمت بستن چاه‌های غیرمجاز رفت و در عین حال هم برای اقتصاد کشاورز و امرار معاش آن‌ها فکری داشت و منبع پایدار تعریف کرد.
ستاد هماهنگی اقتصادی دولت جمعه شب جلسه ویژه و فوق العاده تشکیل داد و چند موضوع اقتصادی کشور را بررسی کرد.
در پی نگرانی‌های ایجاد شده در میان متقاضیان ثبت نام در طرح فروش فوق‌العاده، گروه صنعتی ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای بر ایجاد امکان ثبت‌نام برای تمام متقاضیان تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۰ اسفند ماه تاکید کرد.
سخنگوی وزارت صمت گفت: طرح یکپارچه عرضه خودرو از شنبه ۲۰ اسفند آغاز می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به برنامه‌های متنوع نوروزی حوزه راه و شهرسازی استان گفت: هماهنگی های لازم جهت استقرار گروه‌های خدمت‌رسان در ورودی شهرها و کنترل قیمت‌های بلیط و خدمات بعمل آمده همچنین مبحث تقارن سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ با ماه مبارک رمضان مورد توجه قرار گرفته است.
معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو با اعلام اینکه نیروگاه‌های جدید وارد مدار خواهد شد، گفت: وزارت نیرو همه تلاش خود را به کار گرفته تا تابستان سال آینده هم بدون مشکل تأمین برق سپری شود.

شعار 1402

تازه های سایت